tr

Hair Care Business
Increase your business of products for hair care

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Hair Care Business


Hair Care Business : Bu Web sitesinde bilgi ve ipuçları sağlıklı, güçlü ve güzel saçlar için doğal olarak bulacaksın. Olmalıdır daha fazla dikkat ve onları sağlıklı bir vermek ve onlara parlak ve güçlü yapmak için bakım için zaman ayrılmış. Yılın herhangi bir zamanında, Kuaför, saç derinden nemlendirmek tedaviler taşımak önemli è bile. Bir saç ve vücut, è hidrat geri kalanı için geçerli kural. Bol su içmek à cilt ve saç görünümünü artıracak. Bile saç dehidrasyon nedeniyle kırılgan ve kuru olur: yapar ana nedenlerinden biri zarar görmüş saç è vücudumuzda su eksikliği. È çok önemli en az bir litre su bir gün ve bir buçuk/iki içki ve bizim günlük diyet meyve ve sebzeler, özellikle zengin C vitamini ve su doldurun. Hatta saç dokusu özen ve dikkat bir sürü ihtiyacı var. Saçını taramak, hatta Kuaför, olmak saç kremi şampuanlama sonra uygulanır. Saç durulama önce birkaç dakika bırakın. Ayrıca parfümeri veya Kuaför herhangi bir süpermarkette satın birçok Yenileyici maskeler vardır. Bu karakteri maskeleme sağlar rigenererare saç içeriden bakmak mücadele şımarık. Yenileyici maskeler saç yıkama önce uygulanması gereken ve başının üstüne en az 20-30 dakika durulanır önce tutulmalıdır. Saçını çok kırılgan ise è Kuaför güvenmeyi daha iyi ve sıkıştırma saç için birkaç saat veya bile gecede alarak bir keratin tedavisi yapmak isteyin.

Encyclopaedic hair website

Hair Care Business capelli Hair Care Business acconciature Hair Care Business estetica Hair Care Business moda-capelli Hair Care Business salute Hair Care Business parrucchieri

Hair Care Business - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Hair Care Business, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Hair Care Business, selling hair products, selling products for hairdressers, sale items for hairdressers, phon sale, hairdryer sale, sale hair straighteners, sale scissors to cut hair, selling hair care riscrescita, sale care hair fall, KERASTASE sale.
Hair Care Business, protoplasmina sale, sale of wigs, sale argan oil, moroccanoil sale, Parlux hair dryer sale, hair brushes sale, sale of wooden combs, sale clothing for hairdressers, selling hair dye, sale special shampoos hair.
Hair Care Business, sale of furniture hairdressers, sale hairdressing courses, business, best Price, outlet hair products

Gossip & News

16 Jan 19

Pelsynera

 

Our perception capacity is partial, so we capture reality in a biased way, between generalizations, eliminations and distortions. Our brain has the ability to add or modify parts in order to obtain a comprehensible whole. The hairstylists wanted to focus on the concept of the “point of view”, fixing the attention to make visible the invisible, to convey with precision, in detail, the excellent aspects of each image.

Collection: Punto De Mira
Ph: Oliver Viladoms Studio
Make-up: Pelsynera
Stylist: Pelsynera

hair-collections

16 Jan 19
 

Androgene Collection is created with structure and shape. Each look is suited and groomed to illustrate an 80’s aesthetic. Graphic shapes but with movement and texture and strong block colour created on real hair.

Collection: Androgene
Ph: John Rawson @ TRP
Make-up: Marika D’Ateuille
Stylist: Fritz

hair-collections

15 Jan 19

griff mira

BEAUTY BAZAR FASHION è lo short magazine
dedicato alla moda-capelli di tendenza e
GRIFF PARRUCCHIERI ESTETICA, noto Salone di Mira (VE),
si è aggiudicato la copertina di questo numero !

GRIFF PARRUCCHIERI ESTETICA situato all'interno del centro
commerciale di Mira, cittadina veneta, si organizza su 200 mq,
ripartiti tra il reparto di estetica e quello di acconciatura.
Qui i clienti possono godere di momenti assoluto relax, curando sia
la salute dei capelli, sia quella del corpo, con la serenità che solo
chi sa di trovarsi in ottime mani può provare.

Sfoglia la rivista online !

Visita il salone di GRIFF PARRUCCHIERI ESTETICA
Via Dante Alighieri, 10 - MIRA (VE) - Italia
Tel. 041 423025

15 Jan 19

ubshow-2019

Il 17 e il 18 marzo 2019 si terrà al Cosmoprof Bologna, fiera dedicata alla bellezza, la terza edizione dell'UBS - United Barbers Show®, il campionato mondiale dei barbieri. 
5.000 barbieri si raduneranno in occasione di Cosmoprof a Bologna Fiere nel Padiglione 35 con l'obiettivo di stimolare il settore.
Nelle due giornate è previsto un susseguirsi di spettacoli, performance, workshop e sfide. Saranno infatti 60 i barbieri suddivisi in 4 categorie a sfidarsi in :

- Taglio old school
- Taglio classico all'italiana
- Taglio 2019 
- Migliore barbieressa

15 Jan 19

Olga GarcÍa

 

Rebeldes is a collection inspired by those musicians or painters who revolutionized in some way the world that surrounded them during the 20th century and that, of course, moved the hairstylist at some point. Names like Freddie Mercury, Andy Warhol, Bob Dylan or The Ramones and their manes represent all the bad guys of rock that made us spend so many good times in concert.

Collection: Rebeldes
Ph: David Arnal
Make-up: Wilder Rodríguez
Stylist: Aaron Gil

hair-collectionsEnter in Hair Care Business